Facebook Messenger Yeni Özellikleri İle Gelişiyor

Mesenger Codes İle Her Şey Daha Kolay

Facebook Messenger Yeni Özellikleri İle Gelişiyor
Facebook Messenger Yeni Özellikleri İle Gelişiyor Teknolojik Haberler

Çağımızda teknolojinin ilerlemesi ile kitle iletişim araçları, oldukça yaygınlaştı. Özellikle akıllı telefonların hayatımızda yer edinmeye başlaması ile yaşamlarımıza birçok farklı yenilik de girdi. Bilindiği gibi akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile insanlar arası iletişim, oldukça kolaylaştı. İnsanlar hayatlarımıza giren akıllı telefonlar sayesinde, binlerce kilometre uzaktaki kişiler ile sanki yanlarındaymışçasına, iletişim kurabilir hale geldi. Bunun belki de en güzel örneği; Skype ve Whatsapp oldu. Bilindiği gibi Skype, kullanıcılar tarafından çoğunlukla görüntülü konuşma özelliği yüzünden tercih ediliyor. Whatsapp ise; son zamanların olmaz ise olmaz uygulamalarından biri! Hatta çoğu editör, akıllı telefon kullanıcılarına Whatsapp isimli uygulamayı indirmeleri için önerilerde bulunuyor. Whatsapp, günümüzde özellikle gençler tarafından yoğun ilgi görüyor. Uygulamanın başlıca özellikleri; mesaj alışverişi, görüntü ve video paylaşımı, sesli mesaj alışverişi ve konum paylaşımıdır. Whatsapp uygulaması özellikleri ile adeta, her akıllı telefonda kendine yer edindi.

Facebook Rakiplerine Özendi

Konu Skype ve Whatsapp a geldiğinde, unutulmaması gereken bir iletişim uygulaması da Facebook. Bilindiği gibi Facebook da geçtiğimiz dönemlerde, Skype ve Whatsapp a özenerek, Facebook Messenger ismini verdiği, mesajlaşma uygulamasını akıllı telefon kullanıcılarına tanıtmıştı.

Facebook Güncellemeye Doymadı

Facebook, geçtiğimiz dönemlerde, Facebook Messenger ismini verdiği uygulamaya, bir de güncelleme getirmişti. Bu güncellemenin amacı; Facebook Messenger ı rakipleri Skype ve Whatsapp gibi daha kullanılabilir bir hale getirmekti. Fakat Facebook, geçtiğimiz günlerde Facebook Messenger ismini verdiği iletişim uygulamasına, tekrar bir güncelleme getirdi. Facebook, bu güncellemede de kullanıcılara birçok yenilik sundu.

Mesenger Codes İle Her Şey Daha Kolay

Facebook Messenger, artık rakibi Snapchat gibi kodlara sahip. Facebook bu kodlara, Messenger Codes ismini vermiş durumda. Messenger Codes yeniliği ile artık kullanıcılar, aradıkları kişiyi bu basit kodları tarayarak, kolayca bulabilecekler. Bu özellik sayesinde, onlarca kişi içinden aradığınız kişiyi bulmaya uğraşmayacak ya da o kişileri bulmak için; Facebook üzerinden arkadaş olmak zorunda kalmamış olacaksınız. Facebook, Facebook Messenger ismini verdiği uygulamasına, aynı zamanda şöyle bir yenilik daha getirdi; Artık kişiye özel bağlantılar, paylaşılabilecek! Bu yenilik, özellikle kurum ve kuruluşların oldukça işine yarayacak. Çünkü kullanıcılar, herhangi bir kurum ya da kuruluşun bağlantılarına dokunduklarında, direkt olarak o kurum ve kuruluş ile bağlantıya geçebilecek. Teknolojinin gelişmesiyle, uygulamalar da hızla artmaya devam ediyor.

messenger whatsapp facebook sosyal medya sohbet programı sohbet uygulamaları mesajlaşma whatsapp güncelleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ucuz Hosting Firması Tavsiye
Ucuz Hosting Firması Tavsiye
Ekran Kartı İyi Laptop Tavsiye 2016
Ekran Kartı İyi Laptop Tavsiye 2016